Park Zdrojowy w Ciężkowicach

Rekreacja

Informacje

  • Adres: Spokojna 9, 33-190 Ciężkowice

Park Zdrojowy im. Burmistrza Zbigniewa Jurkiewicza w Ciężkowicach to miejsce, które musisz odwiedzić. Oficjalne otwarcie parku miało miejsce 25 czerwca 2021 roku.

Na terenie parku znajdziesz bogatą infrastrukturę rekreacyjno-turystyczną, w tym urządzenia do hydroterapii, alpinarium, arboretum, brodziki z łazienkami mineralnymi, sieć alejek, wrzosowisko, siłownię terenową, plac zabaw, ogrody wodne, tężnię, ogród sensoryczny i wiele więcej. Położenie parku umożliwia organizację fascynującej wycieczki pieszej, podczas której odwiedzisz atrakcje takie jak Wąwóz Czarownic i rez. Skamieniałe Miasto. Na terenie obiektu znajdują się punkty usługowe oraz biuro informacji turystycznej, które służą pomocą.

Park Zdrojowy znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Skamieniałego Miasta, Wąwozu Czarownic oraz rynku w Ciężkowicach. Usytuowany jest na zboczu opadającym od wzniesienia Skała (367 m n.p.m.) w kierunku północno-wschodnim. Zaledwie 5 minut spacerem od Skałki z krzyżem, najwyżej położonej skały w rez. Skamieniałe Miasto, znajduje się wejście na teren Parku Zdrojowego.

Niebywała atrakcją przy Parku Zdrojowym jest ścieżka w koronach drzew. To ponad 1000-metrowa trasa spacerowa na Pogórzu Ciężkowickim, osiągająca wysokość 370 m n.p.m. Jest to idealne miejsce dla rodzinnej rekreacji, fascynujących wycieczek przyrodniczych i inspirujących spotkań z naturą, pobudzających do odkrywania uroków regionu. Na trasie znajdują się przystanki edukacji ekologicznej, leśnej i przyrodniczej, a z punktów widokowych rozciągają się wspaniałe widoki. Najwyższy punkt ścieżki unosi się 22 metry ponad poziomem gruntu. To wyjątkowa atrakcja na Pogórzu Karpackim!

Ważną informacją jest to iż w Ciężkowicach i pobliskch okolicach znajdują się źródła siarczkowe, takie jak ujęcie w Rakutowej lub Polichtach. Park Zdrojowy wprowadza koncepcję terapii ks. Sebastiana Kneippa, opartą na hydroterapii, kinezyterapii, dietetyce, fitoterapii i terapii porządkującej. Park Zdrojowy daje możliwość odkrywania zdrowego stylu życia, eliminacji niezdrowych nawyków i odpoczynku. To miejsce oferuje ogromne możliwości rozwoju nie tylko hydroterapii, ale także innych elementów tego kompleksowego systemu leczniczego.


  1. Park Zdrojowy w Ciężkowicach
  2. Spokojna 9, Ciężkowice

 osoba do kontaktu: Stanisław Kuropatwa/ Gmina Ciężkowice  

tel. 146 285 821              

e-mail: ug.ciezkowice.pl             

GPS:      49.780474, 20.977103

 

Temat: Rekreacja

Odległości i atrakcje okolicy:

stacja kolejowa

. km

przystanek PKS

. km

hotel

. km

nocleg

. km

restauracja

. km

wieża widokowa

. km

muzeum

. km

rzeka

. km

staw

. km

dostępność do tras rowerowych

na miejscu

 

Udogodnienia :

wi-fi

TAK

płatność kartą

TAK

parking

TAK

obiekt dostępny przez cały sezon

TAK

obiekt przyjazny dla rodzin z dziećmi

TAK

obiekt dostępny dla osób niepełnosprawnych

TAK

degustacje produktów lokalnych – wina

TAK

możliwość organizacji spotkań

TAK

miejsce na grill /ognisko

TAK

punkt informacyjny

TAK

 

Odległości:

stacja kolejowa

2 km

przystanek PKS

1 km

hotel

1 km

trasy rowerowe

1 km

muzeum

1 km

nocleg

0,5 km

restauracja

1 km

rzeka

0 km

szlak pieszy

o km